• 1 z 3
 

Růžové víno - QUINTA DO PORTAL- DOC Douro rosé 2019

 

Objem: 0,75l

Obsah alkoholu: 13%

Ideální teplota konzumace: 8-10°C

Odrůdy hroznů: Tinta Roriz (50%), Touriga Nacional (50%)

Ročník: 2019

Dostupnost Vyprodáno
220 Kč
   
Kód produktu 81
Značka Quinta do Portal
Webová stránka značky quintadoportal.com/
Kategorie Růžová vína
 

Velmi oblíbené suché, svěží růžové víno, které se vyrábí ze dvou prémiových modrých odrůd hroznů z Doura – Tinta Roriz a Touriga Nacional. Odpočívalo v ocelových tancích, aby neztratilo svoji ovocnost. Má delikátní růžovou barvu a chuť čerstvých lesních plodů a granátového jablka. Hrozny k výrobě tohoto vína se sbíraly ručně a byly do vinařství ke zpracování dopraveny v malých koších. Quinta do Portal uznává udržitelné vinařské postupy šetrné k přírodě. Víno bylo lahvováno v lednu a únoru 2020 a zašpuntováno zátkou z portugalského korku. Je vhodné pro vegetariány. Je nejlepší servírované dobře vychlazené jako aperitiv, výborně se hodí také k lehčím pokrmům jako jsou saláty nebo plody moře a ryby.

Ilustrace na etiketě zobrazuje bohyni Venuši, která i přes silný odpor boha Dionýsa vždy neúnavně podporovala Portugalce v jejich objevné zámořské cestě do Indie. Inspirováno slavným portugalským eposem Lusíadas - Lusovci od Luíse de Camoese (1572)

 

QUINTA DO PORTAL

Rodinné butikové vinařství zasazené do nádherné scenérie historické vinařské oblasti v údolí řeky Douro. Toto jedinečné vinařství má jasný cíl a vizi a tím je důraz na tradici, kvalitu a udržitelnost. Dobře odvedená práce, vášeň a zapálení pro to, co dělají jim pomohlo získat mnoho mezinárodních ocenění. Výroba se zaměřuje na prémiová portská vína, fortifikované víno moscatel, tichá vína a malé množství olivového oleje. Quintu do Portal vlastní stará vinařská rodina Mansilha Branco, která v údolí řeky Douro vyrábí portská vína už od roku 1881. Současný majitel Pedro Mansilha Branco je již 5. generací vinařů, rodinná tradice přechází z otce na syna. Zmínky o rodině Mansilha v této oblasti však pochází už z 15.stol, kdy portugalsky král Alfons V. věnoval kus půdy v údolí řeky Douro šlechtici D. Afonso de Mansilha. Dobrodružství s výrobou tichých vín začalo v roce 1994, kdy se stala Quinta do Portal součástí první skupiny vinařů, kteří podporovali potenciál Doura jako oblast pro výrobu tichých vín výjimečné kvality. Rodina vlastní vinohrady na západním i východním břehu řeky, v nadmořské výšce od 190 do 600 m.n.m., což zajišťuje rozmanitost a kvalitu hroznů a možnost vyrobit z nich jedinečná vína. Quinta do Portal uznává udržitelné vinařské postupy šetrné k přírodě. Snaží se o produkci co nejkvalitnějších hroznů s použitím přírodních zdrojů a omezením znečištění. Jsou členy nadace The Porto Protocol, která spojuje firmy, aby společnými silami bojovali proti klimatickým změnám.

Quinta_da_portal_small    Quinta_da_portal_shop_small 


Quinta do Portal se pyšní ještě jednou zajímavostí a tou je její nový sklep navržený jednou z nejvýznamnějších osobností současné portugalské architektury a designu, panem architektem Álvaro Siza Vieira, který byl v roce 1992 oceněn Pritzkerovou cenou za architekturu. Budova respektuje okolní přírodu a vinohrady, do kterých je zasazena. Použité materiály jsou místní – korek a břidlice. Barvy sledují všechny roční období. Střecha je zatravněná a pomáhá ve sklepě udržovat stálou teplotu a vlhkost ideální pro zrání vína. Sklep Quinty do Portal vyhrál v roce 2011 cenu Douro Architecture a cenu Best of Wine Tourism in Architecture and Landscapes category (Global Winner).

Quinta_da_portal_sudy2_small       Quinta_da_portal_sklep_small      Quinta_da_portal_sudy_small