• 1 z 2
 

Olivový olej FARMHOUSE

 

Objem: 500ml

Barva: žluto - zelená


Aroma: svěží a intenzivní s s nádechem sušeného ovoce, rajčat, čerstvých bylinek a citrusů


Chuť: plná sladko - hořko - pikantní chuť zeleného ovoce


Kyselost: 0,2

Vynikající olivový olej na zeleninové saláty.

Uchovávejte na chladném místě chráněném před světlem.

Dostupnost 5
350 Kč
   
Kód produktu 116
Značka Quinta de S. Bernardo
Webová stránka značky quintadesaobernardo.com/
Kategorie Olivové oleje
 

FARMHOUSE EXTRA VIRGIN OLIVOVÝ OLEJ

Jedná se o vysoce kvalitní olivový olej s nízkou kyselostí, který byl vyroben z tradičních druhů oliv rostoucích na severu Portugalska v regionu Douro. Je to mix tří druhů oliv a to Cobrançosa, Madural a Verdeal. Okamžitě po sběru byly olivy převezeny do vinařství v malých bedýnkách, kde se lisují za studena, aby si uchovaly svoji charakteristickou chuť. Barva je žluto - zelená, aroma svěží a intenzivní s nádechem sušeného ovoce, rajčat, čerstvých bylinek a citrusů. V ústech má vyváženou texturu a harmonickou sladko - hořko - pikantní chuť. Tento olivový olej vyniká svoji zelenou ovocností, plností a vytrvalostí.

Obsah: 500ml

 

Jedná se o rodinné vinařství s dlouholetou tradicí, které bylo založeno již v roce 1912 a dnes jsou jeho vlastníky bratři António e Edmar Monteiro, kteří se o dědictví svých předků starají s vášní, respektem k terroir a láskou pro velká vína. Všechna jejich vína jsou vyrobena z hroznů, které rostou v nadmořské výšce 50-200 m.n.m a mají přirozenou svěžest, ovocnost a eleganci. Jejich vinice se rozkládají ve vyznačené vinařské oblasti Douro a mají 16 ha a jsou staré 3-90 let. Za výrobu vín zodpovídá svérázný vinař Pedro Pinto, který se nám při naší návštěvě věnoval a vše nám svědomitě ukázal, vysvětlil a dal ochutnat. Z návštěvy, která měla být rychlá, se stala návštěva na několik hodin. Musím říct, že Pedrův zápal a nadšení, jeho obrovské nasazení a láska k tomu, co dělá a víra v to, že to dělá dobře se jen tak nevidí. Jeho vína jsou excelentní a já jsem velmi ráda, že vám je mohu nabídnout.

Quinta da Água QUINTA_DE_SAO_BERNARDO_DOURO_VALLEY_080716_2657_web QUINTA_DE_SAO_BERNARDO_DOURO_VALLEY_PT_080716_0612_web DSC_7059