Dárková krabička 2 ks piri-piri & mýdlo

 

Dárková krabička dvou druhů omáček piri-piri  a 1 kusu 40 g pánského mýdla.

Krabička může být žlutá s motivem srdíčka nebo kraftová s motivem dlaždiček. Výběr prosím specifikujte v poznámce.

  • Certifikáty: Certifikát IFS, Hala, Kosher
  • Zcela bez: přidané vody, přidaných konzervačních látek (siřičitany jsou obsaženy v octu), přidaných barviv, dochucovadel, stabilizátorů, glutamátu sodného, EDTA, tuku, cholesterolu, geneticky modifikované organismy
  • Vhodné pro:  vegetariány a vegany, bezlepkovou dietu
Dostupnost Skladem
Varianta
580 Kč
   
Značka QUINTA D´AVO
Webová stránka značky quintadavo.com/
Kategorie Dárkové sady
 

Dárková krabička hot obsahuje:                                 

Piri-piri Extra Forte- 95 ml

  • Čistá piri-piri pálivá omáčka vyrobená z chilli papriček Cayenne.
  • Ingredience: pálivé chilli papričky různých druhů pocházejících z Portugalska a centrální Ameriky, ovocný ocet, sůl, česnek, koření. Obsahuje siřičitany
Extra_Forte (2)

 

Piri-piri Habanero -95 ml

  • Habanero pálivá omáčka je typická pro Mexiko a vyrábí se z Habanero chilli papriček. Habanero paprička má specifickou chuť a jedná se o velmi pálivou omáčku.
  • Ingredience: pálivé chilli papričky, ovocný ocet, sůl, koření. Obsahuje siřičitany.
Habanero (2)

 

 

Pánské mýdlo - Castelbel - citrusy&cedrové dřevo

  • Značka: Castelbel
  • Vůně: citrusy, cedr, ambra, mošus, mořské minerály, mech a tabák
  • Gramáž: 40 g
Luxusní hydratační mýdlo s bohatou pěnou. Baleno v ozdobné papírové krabičce. Elegantně laděné do černé barvy se stříbrnými detaily. Neobsahuje konzervační látky chemického původu ani palmový olej.
 
Screenshot 2023-11-14 at 20-01-16 Castelbel Pánské mýdlo - Black Edition - Citrusy a Cedrové Dřevo 40g - Velkoobchod Fragonito.cz

 

 
O PIRI-PIRI
Název piri-piri je používaný i v několika dalších podobách peri-peri nebo pili-pili a původně pochází ze svahilštiny. Označují se tak velmi pálivé malé chilli papričky původně dovezené Portugalci z východního pobřeží Afriky, když 15. století brázdili oceány na svých cestách do Indie. Rostlina pochází původně z Brazílie, ale v africkém podnebí se jí daří lépe.
 
 
Díky vysokému obsahu vitamínu A a C a kapsaicinu, který prokazatelně potlačuje bolest, jim papričky často sloužily během zámořských cest jako medicína a současně jako prevence střevních obtíží námořníků.
 

Piri-piri proslavil recept z restaurace ve vesničce Guia v jižním Portugalsku, která už od roku 1964 připravovuje grilovaná kuřata v pikantní omáčce  Za vznikem oblíbené portugalské omáčky stojí kombinace jihoamerické, indické a africké kuchyně.

Standardně směs koření s označením piri-piri obsahuje v různé kombinaci mleté chilli, čenek, citrónovou kůru, cibuli, černý pepř, sůl, bobkový list, nové koření, oregano, bazalku či estragon. Portugalci omáčkami piri-piri dochucují taktéž ryby a mořské plody.

 piments  Pink White Floral Minimalist Quote Facebook Post(1)  Pink White Floral Minimalist Quote Facebook Post(19)  Pink White Floral Minimalist Quote Facebook Post(21)
 
 
O ZNAČCE

 

Castelbel

Výroba přírodních mýdel má v Portugalsku třistaůletou tradici, kterou Castelbel zahájil v roce 1999, kdy se tehdy 26 letý Aquiles Barros, uznávaný profesor chemie na univerzitě v Portu a bývalý zaměstnanec mýdlárny Ach Brito, byl americkou firmou vyzván, aby vytvořil továrnu na luxusní parfémovaná mýdla a další kosmetické výrobky. V roce 2000 Castelbel zahájil výrobu s pouhými šesti zaměstnanci. O osmnáct let později už jejich počet přerost dvě sta.


V roce 2006 už na trh uvedli vlastní řadu produktů péče o tělo a domácnost, ke kterým se v roce 2007 přidala prémiová řada Portus Cale.

Ty dnes kombinují kvalitní ingredience a především originální a stylový design.

Název pochází z malé vedničky Castêlo da Maia, nedaleko Porta, která byla nejen sídlem společnosti, ale dala jí i jméno: Castelbel – krásný zámek.

Produkty jsou inspirovány idilickou scenérií Údolí řeky Douro a vůněmi, barvami a atmosférou Portugalska.

castelbel

Quinta d´Avó

Značka Quinta d’Avó (Babiččina farma) patří malé rodinné firmě Marovina, která byla založena v roce 1988 a sídlí kousek od Lisabonu. Specializuje se na výrobu přírodních pálivých omáček, pikantní pasty a slané marinády.
Úplně na začátku stálo Chicken Peri peri, koření na oblíbené portugalské pálivé grilované kuře. Dnes se se stejnou vášní a entusiasmem v Quinta d’Avó vyrábí široké spektrum produktů na vaření, které jsou na portugalském trhu synonymem vysoké kvality.
Filozofie firmy vychází z předpokladu, že přílišná automatizace a velká průmyslová výroba nikdy nepřinese vysokou gastronomickou úroveň. Syrový materiál přímo z polí se třídí, čistí, krájí a smíchá s ostatními ingrediencemi. Nepřidává se voda ani žádná chemická aditiva. Většina produktů je bezlepková, vhodná pro vegetariány a vegany a má certifikát Kosher a Halal.

logo     images 3(1)    Pink White Floral Minimalist Quote Facebook Post(20)    quality2

 on-the-table-index-2020-1

 

 

Značka Quinta d’Avó (v překladu Babiččina farma) patří malé rodinné firmě Marovina, která byla založena v roce 1988 a sídlí kousek od Lisabonu. Specializuje se na výrobu přírodních pálivých omáček, pikantní pasty a slané marinády. Na portugalském trhu je synonymem vysoké kvality. Snahou je udržet relativně malou produkci, ale co nejvyšší kvalitu.

Filozofie firmy vychází z předpokladu, že přílišná automatizace a velká průmyslová výroba nikdy nepřinese vysokou gastronomickou úroveň. Syrový materiál přímo z polí se třídí, čistí, krájí a smíchá s ostatními ingrediencemi. Nepřidávají se žádná aditiva, excelentní chuť omáček vzniká zcela přirozeně kvalitou použitých materiálů. Quinta d’Avó prodává sve produkty i za hranice Portugalska, kde se inspiruje a přináší tím inovaci ke svým tradičním produktům. Úplně na začátku stálo Chicken Peri peri, koření na oblíbené portugalské pálivé grilované kuře. Dnes se se stejnou vášní a entusiasmem v Quinta d’Avó vyrábí široké spektrum produktů na vaření.

quality1     images 3(1)   quality3


Kvalita znamená bezpečnost, Quinta d’Avó si již po 10 let udržuje mezinárodní certifikát IFS, který garantuje kvalitu, legalitu a bezpečnost. Kvalita znamená také chuť, která se dosáhne použitím jen těch nejlepších ingrediencí, bez přídavku vody a chemie. Kvalita znamená rozvíjet se a vytvářet nové produkty a recepty a reagovat na potřeby trhu, proto je nyní většina produktů bezlepková, vhodná pro vegetariány a vegany a má certifikát Kosher a Halal. Quinta d’Avó jako první v Portugalsku vyvinula organickou pálivou omáčku. Kvalita toho, co jíme určuje kvalitu našich životů.

 

 on-the-table-index-2020-1